Kontakta oss!

David Norberg
Pastor & föreståndare
070 26 900 65
david@sollentunapingst.se

Max Cederlund
Sommarpastor
070 197 47 14

William Karmitsa
Ungdomspastor
070 197 47 13
william@sollentunapingst.se

Rebecca Kåhre
Koordinator Barnverksamheten
070 197 47 11
rebecca@sollentunapingst.se

Tine Christiansson
Socialt arbete
070 799 12 20
tine@sollentunapingst.se

Hanna Ekstedt
Musikledare
hanna@sollentunapingst.se

Greta Fälth
Kommunikatör
kommunikation@sollentunapingst.se

Maria Fälth
Ordförande
073 910 46 36
maria.falth@telia.com

Marcus Svedman
IBRA/Missionär
070 634 49 32
marcus.svedman@ibra.se

Kyrkans expedition

Expeditionen har telefontid tisdag till torsdag kl 09-12.

Pingstkyrkan i Sollentuna
Sollentunavägen 193
191 35 Sollentuna

info@sollentunapingst.se
08 – 35 22 20

Omsorgskassan & Omsorgsrådet

073 241 87 87 – Om du är i behov av ekonomiskt stöd kan du ringa eller smsa det här numret. Tala in ditt meddelande i röstbrevlådan så kontaktas du så snart vi kan.

omsorg@sollentunapingst.se – Om du har frågor eller önskemål angående församlingens omsorgsarbete kan du maila till denna adress. Förfrågningar angående ekonomiskt stöd önskar vi sker via telefonnumret ovan.

Övrig information

Filadelfiaförsamlingen i Sollentuna

Organisationsnummer: 814800-0345

Bankgiro: 5529-2221 (för betalningar och anmälningar)
Gåvokonto Swedbank 8327-9, 903 509 163-7
Swish: 123 029 41 40
Plusgiro: 29 80 59-7 (till omsorgskassan)

Sociala medier