Våra anställda

David Norberg
Pastor/Föreståndare
070 197 47 15
david@sollentunapingst.se

William Karmitsa
Ungdomspastor
070 197 47 13
william@sollentunapingst.se

Evelina Liljegren
Barn- & familjepastor
070 197 47 11
evelina@sollentunapingst.se

Agnes Gungner
Kommunikatör
070 197 47 12
agnes@sollentunapingst.se

Tine Christiansson
Koordinator
070 799 12 20
tine@sollentunapingst.se

Marcus Svedman
IBRA/Missionär
070 634 49 32
marcus.svedman@ibra.se

Församlingens ordförande

Maria Fälth
Ordförande
073 910 46 36
maria.falth@telia.com

Kyrkans expedition

Expeditionen är stängd tills vidare, men vi har telefontid tisdag till torsdag kl 09-12.

Pingstkyrkan i Sollentuna
Sollentunavägen 193
191 35 Sollentuna

info@sollentunapingst.se
08 – 35 22 20

Omsorgskassan

073 241 87 87

Omsorgsrådet

omsorg@sollentunapingst.se

Övrig information

Bankgiro: 5529-2221 (för betalningar och anmälningar)
Gåvokonto Swedbank 8327-9, 903 509 163-7
Swish: 123 029 41 40
Plusgiro: 29 80 59-7 (till omsorgskassan)

Sociala medier